Виконавчий комітет Кілійської міської ради та Кілійське відділення Ізмаїльської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області  нагадує про обов’язок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та земельного податку фізичними особами у 2017 році.

Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки є фізичні особи, в тому числі нерезиденти, у власності яких знаходяться об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості.

У 2017 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам нараховується за об’єкти нерухомого майна, які знаходились у їх власності в 2016 році. При цьому застосовуються ставки та враховуються пільги, які були встановлені органами місцевого самоврядування. Ставки податку на 2017 рік прийняті рішенням сесії Кілійської міської ради від 29 січня 2016 року №80-VII-6 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Кілія у 2016 році».

База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний)
період (рік).

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів після отримання повідомлення-рішення.

У разі, якщо у власності громадянина перебувають об’єкти нерухомості, що підлягають оподаткуванню та ним не отримано податкове повідомлення-рішення, слід звернутись до податкової інспекції за місцем реєстрації, з документами на право власності для проведення звірки та отримання реквізитів для сплати податку до бюджету.

Відповідно до Податкового кодексу України (пп. 14.1.72 п.14.1.статті 14) земельний податок – обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Об’єктом плати за землю є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні  частки(паї), які перебувають у власності. Платниками  земельного податку є:  власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Орендарі земельних ділянок сплачують орендну плату за землю.

Ставки податку на 2017 рік прийняті   рішенням сесії Кілійської міської ради від 24 червня 2016 року №166-VII-9 «Про встановлення ставок земельного податку на земельні ділянками різних категорій, які розміщені на території земель Кілійської міської ради на 2017 рік».

Податок фізичними особами сплачується потягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

У разі, якщо фізична особа, в наявності якої є земельна ділянка  не отримала повідомлення-рішення про внесення податку, то слід звернутись  до податкової інспекції щодо розміру та сплати земельного податку.

У випадку несплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та земельного податку фізичними особами у термін, визначений чинним законодавством, буде нараховано штраф – 10-20% від його суми, та пеня за кожний день несплати.