Март 2021
« Фев

Про обмеження перебування дітей у закладах , у яких провадиться діяльність  у сфері розваг, або закладах громадського харчування  у нічний час без супроводу дорослих.

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ КІЛІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ІНФОРМУЄ:

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час в громадських місцях.

Нагадуємо, що згідно Закону України «Про охорону дитинства»«дитина це – особа віком до 18 років (повноліття)». Малолітня дитина  це – дитина віком від 0 до 14 років, неповнолітня – з 14-и до 18- и років.

За порушення вимог чинного законодавства передбачена відповідальність.

Кодекс України про адміністративні правопорушення:

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення протягом року – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно зі ст. 255 КпАП, протоколи про порушення ст. 180-1 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ. Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП).

Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.

Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документи, що посвідчує особу.

Важливо !!!

1. Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків або законного представника у громадських місцях.
  2. Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
  3. У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях ( бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП).

Служба у справах дітей

Кілійської міської ради