Февраль 2020

УВАГА!

Держпродспоживслужба України повідомляє: У ПП «Хутір», с. Бугаків Немирівського району Вінницької області зафіксували загибель птиці. Відібраний біологічний матеріал передали до лабораторії, де встановили діагноз – «грип птиці». За попередньою інформацією, в ПП «Хутір» станом на 1 січня 2020 року утримувалося близько 98 тисяч голів птиці  яєчного напрямку.В осередку захворювання вживаються заходи  з локалізації та недопущенняпоширеннязбудникагрипу птиці.

Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів рекомендує під час спалахів пташиного грипу не купувати продукти птахівництва, а саме тушки птахів та яйця, у місцях стихійної торгівлі. Ці продукти потрібно купувати тільки на офіційних ринках, у магазинах і офіційній торговій мережі. Також м’ясо птиці не варто вживати без попередньої термічної обробки.

Громадянам особистих селянських господарств рекомендуємо бути уважними до стану свого здоров’я та поголів’я птиці у Ваших господарствах.Щоб запобігти занесенню й поширенню збудника хвороби пташиного грипу, необхідно ретельно виконувати ветеринарно-санітарні норми і правила щодо утримання та догляду за птицею,  запобігати контактам  домашніх та диких птахів.

Якщо у Вас захворіла чи загинула птиця або Ви виявили загибель дикої перелітної птиці на водоймах – НЕГАЙНО повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію, або  Головне управління Держпродспоживслужби в  Одеській області за телефоном 4-04-36.