Февраль 2020

Ідентифікація свиней: що потрібно знати власникам свиней

Ідентифікація та реєстрація свиней передбачена Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» (зі змінами) і є обов’язковою для всіх юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням свиней, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки свиней.Ідентифікація та реєстрація свиней запроваджується з метою одержання достовірної інформації про поголів’я свиней та їх місце знаходження, для організації системи відстеження походження продукції свинарства. Нагадуємо, що за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин передбачено адміністративну відповідальність згідно статті 107 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення .

Що потрібно для ідентифікації. Для того щоб проідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Кілійської районної державної лікарні ветеринарної медицини, або до ветеринарних дільниць району з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом.

При спалахах АЧС в індивідуальних господарствах населення власникам тварин передбачена грошова компенсація, виплата якої у попередні роки проводилась за рахунок коштів резервного фонду місцевих бюджетів.

Однак 12 грудня 2018 року урядом прийнято постанову № 1050 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2008 р. №413 і 31 жовтня 2012 р. №1003», і вже в 2019 році відповідні кошти передбачені у державному бюджеті за програмою «Протиепізоотичні заходи та участь у Міжнародному епізоотичному бюро». Тож  відтепер збитки, завдані фізичним особам внаслідок запровадження карантину у зв᾽язку із АЧС, будуть відшкодовуватись згідно даної програми Держпродспоживслужбою. Проте виплата можлива лише за тварин, які були піддані ідентифікації і реєстрації, відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»