Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Одним із важливих завдань сьогодення, визначених Президентом України для Збройних Сил України, є створення військового оперативного резерву першої черги. У березні 2015 року прийнятий Закон, який встановлює обов’язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, які звільняються, як зі строкової служби, так і тих, хто був призваний по мобілізації. Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, підрозділах, де вони проходили службу.

Соціальний і правовий захист резервістів, які виконують обов’язки служби у військовому резерві, призваних на навчальні і спеціальні збори, та членів їх сімей здійснюється відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів.

Резервісти щороку залучаються на навчальні збори, у зручну для них та їх роботодавців пору, під час активних практичних заходів підготовки (навчання, тренування, бойові стрільби) своїх підрозділів. Загальна тривалість підготовки резервістів до 30 діб на рік. При цьому зберігається місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності. Тим, хто не працює виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати.

Так з 14 по 25 червня 2016 року наші земляки, військовослужбовці оперативного резерву першої черги ЛОЙТОШ Юрій Борисович та СУХОВ Ярослав Валерійович, взяли участь у наймаштабніших в історії країни навчальних зборах бійців-резервістів на військовому полігоні поблизу селища Гончарівське Чернігівського району. Масштабні маневри із застосуванням гелікоптерів, танків, реактивної та ствольної артилерії мали на меті відновити бойові навички та злагодити дії у складі підрозділів. «Кілька днів поспіль тут не вщухали вибухи й постріли, у небі кружляли гелікоптери, йшли в наступ танки, позиції умовного ворога поливали з „Градів“ та ствольної артилерії».

Навчальні збори тривали 10 діб після чого всі резервісти повернулися додому. Наші хлопці справно виконували накази командирів, демонстрували вправність та витримку, нарікань не було. За відвагу, патріотизм та виконання свого конституційного обов’язку Кілійський районний військовий комісаріат виражає вдячність ЛОЙТОШУ Юрію Борисовичу та СУХОВУ Ярославу Валерійовичу, бажаємо їм міцного здоров’я, незламного духу та перемог на всіх фронтах!

Пресс-служба Кілійського РВК

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *