Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл   Сен »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Архив за месяц: Август 2020

Страница 1 из 3123

199_Про визначення матеріалів передвиборчої агітації

А що таке гендерна рівність у сім’ї?

Вільною  від  насильства  є  партнерська  сім’я, в якій немає чітко визначеного голови, і в різних сферах в залежності від обставин і компетентності  лідером  може  бути  або чоловік, або жінка. В таких сім’ях конфлікти розв’язуються  з  урахуванням  інтересів  всіх сторін  на  ненасильницьких  принципах. Подолання  гендерних  стереотипів  є

важливою  умовою  попередження насильства у сім’ї.

Звертаємо увагу! Важливо знати!

Документи,  що  підтверджують  права людини  на  гендерну  рівність  в  Україні:

 ♦ Загальна  декларація  прав людини, прийнята  10  грудня  1948  року:

  • кожній людині надаються рівні права і всі свободи незалежно від  статі,  раси,  кольору шкіри, мови, релігії…

 ♦  Конституція  України:

Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у  своїй гідності  та  правах.

Стаття  24.  Громадяни  мають  рівні Конституційні права і свободи та є рівними перед  законом.

 ♦ Закон  України  “Про  забезпечення рівних  прав  та  можливостей  жінок  і чоловіків”.

Стаття  3.  У  прийнятті  важливих  рішень  у професійній сфері та сім’ї мають рівне право жінки  та  чоловіки.

 ♦ Конвенція  ООН  про  права дитини містить 54 статті. В них вказано 40

прав, які має дитина.

♦Головним  міжнародним  документом  у сфері  гендерної  рівності  є Конвенція  про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Цей  документ  є  єдиним комплексним  міжнародним  документом універсального  характеру,  зобов’язуючим держави  гарантувати  дотримання  прав жінок  і  боротися  з  дискримінацією  щодо жінок  у  таких  областях  як  освіта,  трудова сфера,  охорона  здоров’я,  сімейна  політика, фінансова,  законодавча  і  соціально-політична сфери.

ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?

Звертайтесь :

  • на Національну «гарячу» лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі  людьми  та гендерної  дискримінації  – 0 800 500 335  безкоштовно  зі  стаціонарних телефонів) або 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) ЦІЛОДОБОВО;
  • до відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Кілійської міської ради: м. Кілія, вул. Миру, буд.44, каб. 18, тел. (04843) 4-00-61 ( понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45);
  • до комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Кілійської міської ради: м. Кілія, вул. Миру, буд. 63, тел. (04843) 4-00-09         (понеділок-четвер  з 8.00  до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45);
  • до Служби у справах дітей Кілійської міської ради: м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, каб. 22, тел.  (04843) 4-00-57 (понеділок-четвер з 8.00  до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45).

 

Сучасні технології розвиваються щодня, а Інтернет уже давно став надійним партнером не тільки у спілкуванні, а й в отриманні онлайн-послуг. В усьому світі широко використовуються, особливо під час карантину,  освітні Інтернет-платформи, на яких можна пройти навчальні курси та підвищити рівень власної компетентності.

Освітня міжнародна платформа Coursera відкрила через службу зайнятості безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних. Всього на платформі існує 3800 онлайн —  курсів за різними напрямками від найкращих університетів світу. Мета ініціативи — допомогти працездатним працівникам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування.

Внаслідок активної інформаційно-роз’яснювальної роботи, яку проводили з безробітними фахівці Кілійської районної філії Одеського ОЦЗ, на сьогоднішній день  32 особи виявили бажання підвищити свої знання на платформі  Coursera. Дехто з них вже отримав відповідні сертифікати про закінчення навчання.

Мешканка Кілії Світлана Дрібноход  працювала бухгалтером.  Під час карантину втратила роботу і звернулася до служби зайнятості. Дізнавшись від фахівця з профорієнтації про можливість онлайн-навчання на платформі Coursera, вирішила пройти курси за напрямком «Основи фотографії», бо уміння добре фотографувати ніколи не завадить.

Після отримання сертифікату Світлана поділилася своїми враженнями: «Для початківця — любителя фотографії це просто знахідка. Я дізналася базових речей з теорії та практики фотосправи в доступній і лаконічній формі. Особливо відзначу оформлення уроків, подачу матеріалу, монтаж, тестові питання. Все легко і навіть з гумором. Саме таким має бути сучасне заочне онлайн – навчання. Невеликий за часом, але ємний за інформацією курс. В результаті розібралася зі своєю технікою, а те, що раніше чисто на інтуїції робила, тепер підкріплено теорією. Я мала шанс отримати нові знання, і я їм скористалася. Дякую за надану можливість».

Сертифікат Світлана Дрібноход після проходження курсу:

Сертифікат

Страница 1 из 3123