Апрель 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар   Май »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Архив за день: Апрель 16, 2020

Основні поняття, які використовуються для обліку трудової діяльності.

Термін «страховий стаж» введено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, який набрав чинності з 1 січня 2004 року. З цього моменту поняття “трудовий стаж” замінюється поняттям “страховий  стаж” та є одним із основних факторів, що впливають на розмір майбутньої пенсії.

Під поняттям “загальний трудовий стаж” розуміється сумарна тривалість роботи робітником або службовцем,або участь в іншій суспільно корисній діяльності, якщо іх включення у трудовий стаж передбачено чинним законодавством.

Спеціальний трудовий стаж — це тривалість роботи у певних галузях народного господарства, у певних умовах праці, у визначених місцевостях чи природно-кліматичних умовах, за професіями, посадами. Спеціальний трудовий стаж враховується при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, а також пенсії за вислугу років (науковці,вчителі,медики тощо).

Відповідно до ст. 48 КзпП та п. 1.1 Інструкції №58 основним документом про трудову діяльність працівника є трудова книжка. Їх ведуть на всіх працівників , які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понадь п’ять днів, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню. До трудової книжки заносяться,зокрема, відомості про роботу.

Страховий стаж— період ,протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій , ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється відповідно до вимог  Закону №1058 за даними , що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи  персоніфікованого обліку- на підставі документів та порядку , визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Облік трудової діяльності ведеться з метою  забезпечення накопичення, зберігання та використання інформації про  набутий працівником стаж роботи, освіту, кваліфікацію для підтвердження наявного трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством.

 

Заступник начальника

відділу з питань перерахунків пенсій

управління застосування пенсійного законодавства

Головного управління Пенсійного фонду України

в Одеській області                                                                                Тетяна Бежан

Епідемічна ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу  COVID-19 на території Одеської області залишається неблагополучною. Ареал розповсюдження інфекції збільшився до 13  адміністративних територій. Загальна кількість хворих з амбулаторно підтвердженим діагнозом становить 69 випадків, у тому числі 1 летальний.

З метою протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 та у зв’язку з наближенням Великодніх свят, керуючись статтею 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статтями 30, 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», відповідно до подання Головного державного санітарного лікаря Одеської області від 14.04.2020 № 06/872 на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Одеській обласній державній адміністрації згідно з протоколом протоколом від 14.04.2020 № 13  прийнято рішення про вжиття наступних заходів на період Великодніх свят:

1) тимчасово на території Одеської області заборонити функціонування продовольчих ринків (до особливого розпорядження);

2) рекомендувати запровадити, відповідно до законодавства, додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, зокрема щодо пересування та перебування громадян у громадських місцях  у період вихідних і святкових днів (з 13 год. 00 хв. суботи до 6 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових) днів, починаючи з 13 год. 00 хв. 18 квітня 2020 року);

3) рекомендувати запровадити проведення онлайн трансляції (мережа Інтернет, телебачення тощо) богослужінь для населення;

4) при здійсненні богослужінь слідкувати за дотриманням дистанції, уникати безпосереднього контакту між віруючими, виходячи з того, що на одну особу має припадати не менше 5 кв.м площі церковної споруди. У храмах не може перебувати більше 10 осіб (священнослужителі та члени кліру і притчу, без яких це служіння не може відбутися). Усі присутні у храмі мають бути в засобах індивідуального захисту (маски, респіратори);

5) рекомендувати обмежити доступ до храмів та церков, що розташовані  на території Одеської області, для їх відвідування  громадянами;

6) рекомендувати обмежити доступ громадян до кладовищ та перенести поминальні дні після Великодня і вчинення заупокійних молитов на Троїцьку батьківську поминальну суботу, яка відбудеться 6 червня 2020 року згідно з   пунктом 3 Рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 09 квітня 2020 року.

З повагою,

управління комунікацій та інформаційної політики Одеської обласної державної адміністрації