Декабрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя   Янв »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Архив за день: Декабрь 16, 2019

У зв’язку з напруженою епізоотичною ситуацією щодо африканської чуми свиней в світі і зокрема у сусідніх державах та Україні ,  з метою недопущення занесення вірусу на територію Кілійської міської ОТГ виконавчий комітет Кілійської міської ради доводить до відома мешканців громади наступне:

Пам`ятка населенню: «Африканська чума свиней»

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високою смертністю. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.

Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями. Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м’ясо, м’ясопродукти, кров). Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла  до 42 о С, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п’ятачку і хвості стають помітні червоно — фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.

Щоб уникнути проникнення і розповсюдження вірусу АЧС необхідно дотримуватися таких заходів:

  • Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи вигулу, щоб уникнути контактів з іншими тваринами.
  • Обслуговування тварин проводити тільки у змінному спец одязі, використовуючи окремий інвентар та предмети догляду.
  • Не допускати сторонніх осіб в тваринницькі приміщення і на територію господарства.
  • Не купувати тварині свинину без ветеринарного огляду.
  • Перед забійний огляд тварин, оброблення та переробка туш повинна проводиться під контролем ветеринарного лікаря. Забій і переробка хворих свиней заборонена.
  • Проварювати харчові відходи перед згодовуванням свиням.
  • Не будьте байдужими — виявивши труп дикого кабана або домашньої свині- повідомте ветеринарного фахівця.
  • Ідентифікувати свиней.

Пам’ятайте! При підозрі на АЧС повідомте за тел. 048 — 43- 4-04-36, краще перестрахуватися, ніж поставити під загрозу інших тварин і сусідні господарства.